Oprawa obrazów, fotografii i luster

Druk i oprawa wystaw fotograficznych

Technologia i jakość oprawy

Oprawa jest zwieńczeniem dzieła, dlatego sztuką jest dobrać tą odpowiednią, idealną, niepowtarzalną.

W pierwszej kolejności zaleca się foliowanie lub laminowanie pracy, w celu zabezpieczenia, jednocześnie uszlachetniając i nadając niepowtarzalną strukturę.

Folia, którą powleka się prace stanowi doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, kurzem i promieniami UV. Folia może mieć różną strukturę: satynową, matową, błyszczącą a nawet imitującą płótno malarskie lub skórę. Niewątpliwym zaletami foliowania są: łatwość utrzymania prac w czystości, brak refleksów (w przypadku folii matowych i półmatowych) , zabezpieczenie pracy przed żółknięciem i blaknięciem.

Kolejnym krokiem jest usztywnienie.

Często konieczne jest usztywnienie zdjęcia lub wydruku. W tym celu wykorzystujemy różne rodzaje podkładów: Foamboard, PVC, szkło, blacha, lub blejtram/krosno w przypadku obrazu/wydruku na płótnie.

Pianka Foamboard:

jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym materiałem, to wysokiej klasy mikropianki stosowane do profesjonalnej oprawy. Standardowo dostępne w kolorze białym i czarnym o grubości 5 mm i 10 mm. Pianki Foamboard są przeznaczone do zastosowań wewnętrznych, cechują się bardzo niską wagą i idealnie gładką powierzchnią.

PCV:

to również bardzo popularny materiał idealny do zastosowań zewnętrznych, odporny na czynniki atmosferyczne i bardzo wytrzymały, tworzywo doskonałe do nadruku, lakierowania i nakładania folii. W branży reklamowej wykorzystywany do zadrukowania lub oklejania szyldów, plansz, tablic informacyjnych.
kolejnym etapem wykończenia pracy może być dobór passe-partout, jeśli to konieczne.

Posiadamy bogaty wybór kolorystyczny kartonów passe-partout, które z pewnością nadadzą odpowiedniego tła dla oprawianego obrazu. Wycinamy zarówno klasyczne wzory „okienko”, jak również owal. Nasze passe- partout są odporne na proces starzenia i działania światła. Grubość w zależności od zastosowanego do wykończenia kartonu waha się od 1,5 – 1,65 mm.
końcowym etapem wykończenia pracy jest rama.

Oferujemy bogaty wybór ram z drewna i aluminium. W ofercie posiadamy kilkadziesiąt profili listew drewnianych, aluminium i MDF w wielu wersjach kolorystycznych i stylowych. Wykonujemy również blejtramy, na które naciągamy prace na płótnie.

Rama jest zawsze najważniejszym elementem, dlatego trzeba ją odpowiednio dobrać, tak aby pasowała do obrazu, ale również do wnętrza, w którym zamierzamy go powiesić. Rama powinna być ozdobą i wydobywać piękno każdego obrazu, lecz nie powinna zbytnio odciągać od niego uwagi.

zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Pokazują one zakres naszych możliwości oraz jakość, którą możemy Państwu zaoferować.

poradnik jak przygotować materiały

W związku z bardzo dużymi możliwościami, które oferujemy naszym Kliento, przygotowaliśmy mini poradnik, tak by przygotowanie materiałów było łatwe i przyjemne.

ul. Krakowska 2, 42-600 Tarnowskie Góry, zadzwoń 791 234 888 biuro@wramach.pl
all rights reserved © 2015 www.wramach.pl