Oprawa obrazów, fotografii i luster

Druk i oprawa wystaw fotograficznych

Przygotowanie materiałów do druku

Jak dostarczyć zdjęcia do realizacji zlecenia ?

Zlecenie druku możesz oczywiście dostarczyć osobiście, ale dla Twojej wygody przyjmujemy również zlecenia poprzez internet.

Zlecenia druku kilku fotografii można do nas przesłać mailem (biuro@wramach.pl). To prosty i wygodny sposób jednak poczta elektroniczna nie pozwala na przesyłanie większej ilości plików.

Dla tych klientów, którzy mają do wydruku więcej zdjęć proponujemy przesłanie ich, przez jeden z popularnych dysków sieciowych:

Jeżeli nie korzystasz z tych serwisów możemy udostępnić dla Ciebie naszą chmurę lub serwer ftp gdzie wgrasz swoje pliki.

Pamiętaj aby w zleceniu podać istotne informacje

 • Dane kontaktowe (o ile to możliwe prosimy też o podanie nr telefonu)
 • Opis z wybranym formatem i rodzajem papieru
 • liczba kopii (jeżeli nie podasz zakładamy 1x)
 • sposób odbioru zlecenia (odbiór/wysyłka)
 • preferowaną metodę płatności

Kiedy dostanę zamówione odbitki ?

Bardzo szybko! Zamówienia realizujemy zwykle w 24h. Gwarantowanym terminem realizacji zlecenia złożonego do godziny 12:00 danego dnia roboczego, jest godzina 16:00 następnego dnia roboczego. Dotyczy to odbitek powyżej 20x30cm.
Mniejsze formaty drukujemy na poczekaniu.

Jeśli odbitki są zamówione z dostawą do Państwa domu, do czasu realizacji doliczyć należy czas przesłania paczki przez Pocztę Polską lub firmę kurierską: od 1 dnia roboczego (przesyłka priorytetowa oraz kurierska) do około 10 dni roboczych (przesyłka ekonomiczna).

Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że najszybszą, a zarazem niezawodną formą dostawy zdjęć jest przesyłka kurierska.

Jaka jest jakość zdjęć?

Profesjonalna. Drukujemy na nowoczesnych maszynach i oryginalnych mediach !

Druk zdjęć do formatu 20×30 wykonujemy na maszynie FujiFilm Frontier-S DX100

Pięknie odwzorowane kolory dzięki nowemu, unikalnemu zestawowi sześciu kolorowych tuszów barwnikowych VIVIDIA.

Nowo opracowany system VIVIDIA wykorzystuje unikalne właściwości barwiące odpornych na światło i ozon tuszów VIVIDIA, oferując lepszą ziarnistość i gradację oraz o wiele wyższą jakość w obszarach o średniej gęstości (tonacje skóry, błękit nieba, szare tła).

Dostępne są 4 powierzchnie papierów: Glossy, Luster, Fine Art Matte, Silk

 • Najmniejszy wydruk 102×89 [mm]
 • Największy wydruk 210×1000 [mm]

Druk większych formatów wykonujemy na maszynie Canon ImagePROGRAFF iPF6400

Urządzenie zostało opracowane z myślą o specjalistycznych zastosowaniach w zakresie fotografii, grafiki artystycznej i proofingu. Ta wielkoformatowa drukarka jest wyposażona w innowacyjny, 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA EX firmy Canon z technologią przetwarzania obrazu, która zapewnia szeroką gamę kolorów, płynne stopniowanie, redukcję efektu brązowienia i wysoką odporność wydruków na zarysowania.


Jak przygotowywać pliki do drukowania ?

Jeśli nie jesteś zawodowcem – zamów zdjęcia a my korektę zrobimy za Ciebie. Wówczas będziesz mieć pewność, że odbitki zostaną naświetlone i skorygowane najlepiej jak się da.

W przypadku zleceń wysyłanych przez profesjonalistów zalecamy druk z opcją „bez korekty” – wówczas pliki traktujemy jako prawidłowo przygotowane i  drukujemy 1:1 – bez ingerencji operatora.

Jak przygotować pliki do druku na maszynie FujiFilm Frontier-S DX100

Zlecenia od profesjonalistów drukujemy bez automatycznych korekcji dlatego bardzo ważne jest aby odpowiednio przygotować zdjęcia.

Pliki powinny być skonwertowane do przestrzeni sRGB ! gdyż w takich profilach kolorystycznych działa nasza maszyna.

Również czarno-białe obrazy powinny być przygotowane z tym profilem

Zobacz jak to zrobić w programie Adobe Photoshop- procesor obrazu
Konwersja pojedynczego zdjęcia- Adobe Photoshop
Konwersja zdjęć w Adobe Lightroom

Jak przygotować pliki do druku na maszynie Canon ImagePROGRAFF iPF6400

IPF6400 to 12 kolorowy ploter, który umożliwia odwzorowanie znacznie większej przestrzeni barwnej niż sRGB i uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku dlatego zalecamy aby dostarczane pliki były odpowiednio przygotowane

 • Zapisane przestrzeni AdobeRGB. Jeżeli twoja praca jest przygotowana w innej przestrzeni RGB nie ma problemu dokonamy stosownej konwersji jednak może to oznaczać gorszą jakość wydruku. Czarno-białe obrazy powinny być równie przygotowane jako AdobeRGB
 • Prace przygotowane w CMYK prosimy skonwertować do RGB
 • zalecamy aby pliki nagrane w formacie bezstratnym np TIFF kompresją LZW. Format JPEG nie jest najlepszym wyborem ponieważ jest formatem stratnym co oznacza, że przy zapisie część informacji jest tracona bezpowrotnie.
 • Standardowo drukujemy w jakości 8 bitów na kanał dla najbardziej wymagających możemy zaproponować druk z jakością 16 bitów o ile praca zostanie tak przygotowana.
 • zdjęcia muszą być skadrowane pod format wydruku !
 • Nasza maszyna drukuje z rozdzielczością 2400 x 1200 dpi jednak nie ma sensu przygotowywanie prac w tak dużej rozdzielczości. Zalecamy 300dpi – optymalna jakość wydruku natomiast 100dpi to minimalna akceptowalna jakość.

Jak zapłacić za zlecenia ?

Masz do dyspozycji dwa sposoby uregulowania należności za zamówienie :

 • przelew bankowy – w tej opcji, termin realizacji Twojego zamówienia może wydłużyć się o czas transferu pieniędzy. Koszt – zgodnie z cennikiem placówki, z której został nadany.
 • płatność przy odbiorze osobistym – za zamówienie zapłacisz gotówką podczas odbioru.

Chcę zamówić zdjęcia z biała ramką dookoła- czy mam ja sam przygotować?

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy przy zamawianiu odbitek wybrać opcje biała ramka. Ma ona 4-5mm szerokości. Nie należy samemu przygotowywać ramki np. 2mm, ponieważ znajduje się ona w obszarze spadów.

Zamówiłem zdjęcia, które przygotowałem wg wytycznych ze strony, jednak napisy, które dodałem na zdjęciach są poprzycinane – co mam zrobić, aby uniknąć takiego efektu ?

Zawsze, niezależnie od parametrów pliku i metody kadrowania, należy przewidzieć zapas na tzw. spady – ok.2 mm z każdej strony.Spady to obszar, który może zostać obcięty, lub zasłonięty ramką, Passe-partout Generalnie napis warto zrobić co najmniej 5mm od brzegu kadru.

zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Pokazują one zakres naszych możliwości oraz jakość, którą możemy Państwu zaoferować.

poradnik jak przygotować materiały

W związku z bardzo dużymi możliwościami, które oferujemy naszym Kliento, przygotowaliśmy mini poradnik, tak by przygotowanie materiałów było łatwe i przyjemne.

ul. Krakowska 2, 42-600 Tarnowskie Góry, zadzwoń 663 739 645 biuro@wramach.pl
all rights reserved © 2015 www.wramach.pl