profesjonalna grafika i oprawa

Druk, powiększanie, oprawa wydruków i fotografii

wydrkuj obraz lub powiększ zdjęcie

Opraw je w piękną ramę!

więcej informacji »

Przygotowanie materiałów

 

Czy pobierają Państwo opłatę za rozpoczęcie zlecenia?

Pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 4,00 PLN za rozpoczęcie zlecenia tylko w przypadku zleceń amatorskich na odbitki fotograficzne w ilości poniżej 10szt

 

Jak przesłać zdjęcia do Państwa ( do realizacji zlecenia ) ?

Gdy otworzysz okno aplikacji do wysyłania zdjęć która znajduje się pod adresem : ( www.wramach.pl/odbitki ) w dolnym lewym rogu wybierz opcję DODAJ ZDJĘCIA.

 

Kiedy dostanę zamówione odbitki ?

Bardzo szybko! Zamówienia w serwisie wRAMACH.pl realizowane są zwykle w dniu, w którym zostały złożone. Gwarantowanym terminem realizacji zlecenia złożonego do godziny 12:00 danego dnia roboczego, jest godzina 16:00 następnego dnia roboczego. Dotyczy to odbitek o formatach do 20x30cm.  Na większy format potrzebujemy więcej czasu.

Jeśli odbitki są zamówione z dostawą do Państwa domu, do czasu realizacji doliczyć należy czas przesłania paczki przez Pocztę Polską lub firmę kurierską: od 1 dnia roboczego (przesyłka priorytetowa oraz kurierska) do około 10 dni roboczych (przesyłka ekonomiczna).

Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że najszybszą, a zarazem niezawodną formą dostawy zdjęć jest przesyłka kurierska.

 

Jaka jest jakość odbitek ?

Profesjonalna. wRAMACH.pl to serwis przeznaczony dla ludzi, którzy cenią jakość.

Są wśród nich profesjonaliści i amatorzy oczekujący najwyższej dostępnej jakości odbitek. Jeżeli chcesz, żeby Twoje zdjęcia za kilkadziesiąt lat nadal wyglądały pięknie, gwarantujemy, że to najlepszy adres.

 

Czy wysyłane pliki mogą być w trybie koloru CMYK?

Nie. Pliki powinny być przygotowane jako sRGB lub AdobeRGB, gdyż w takich profilach kolorystycznych działa nasza maszyna. Również czarno-białe obrazy powinny być przygotowane z tymi powyższymi profilami kolorystycznymi.

 

W jaki sposób mogę zapłacić za zlecenia ?

Masz do dyspozycji dwa sposoby uregulowania należności za zamówienie :

  • przelew bankowy – w tej opcji, termin realizacji Twojego zamówienia może wydłużyć się o czas transferu pieniędzy. Koszt – zgodnie z cennikiem placówki, z której został nadany.
  • płatność przy odbiorze osobistym – za zamówienie zapłacisz gotówką podczas odbioru – nie posiadamy terminala i prosimy o przygotowanie gotówki.

EDYCJA ZDJĘĆ / PRZYGOTOWANIE

Mam aparat cyfrowy, który robi zdjęcia o proporcjach 4:3, ale chcę otrzymać odbitki w formacie 10×15. Co mam zrobić?

Dla aparatów robiących zdjęcia w proporcjach 4:3 mamy przygotowany format „pocztówkowy” 10×15, który nie obcina nic z kadru.

Jeśli jednak koniecznie chcesz zamówić format 10×15, to przy zamawianiu formatów o innych proporcjach boków niż rozmiar pliku, trzeba wybrać odpowiedni sposób kadrowania.

Mamy dla Ciebie dwie możliwości:

  1. wypełnienie (bez ramki) – obraz jest tak dopasowywany, aby zapełnić cały format papieru, co może się wiązać z obcięciem kadru o innych proporcjach,
  2. dopasowanie (pełny kadr) – obraz jest tak umieszczany na papierze, aby nic z z kadru nie uległo obcięciu.  Gdy proporcje obrazka są inne niż papieru, powstaną białe marginesy po przeciwległych bokach zdjęcia.

W obu przypadkach proporcje są zachowane, a zdjęcie nie zostanie zniekształcone.

 

Jak przygotowywać pliki z aparatu cyfrowego do drukowania ?

Jeśli nie jesteś zawodowcem – po prostu wgraj pliki na swoje konto i zamów z nich zdjęcia a my korektę zrobimy za Ciebie. Wówczas będziesz mieć pewność, że odbitki zostaną naświetlone i skorygowane najlepiej jak się da.

W przypadku zleceń wysyłanych przez profesjonalistów zalecamy do skorzystania z formularza kontaktowego w celu przesłania informacji z opcją „bez korekty” – wówczas pliki traktujemy jako prawidłowo przygotowane i  drukujemy 1:1 – bez ingerencji operatora.

 

Obrabiam zdjęcia w programie graficznym. Jakie wymiary ma mieć obraz ?

Istnieje prosta zasada przygotowania plików: obrazek powinien mieć wymiar taki jak papier, na który chcesz go naświetlić, oraz rozdzielczość 300 pikseli na cal (ppi).

Przykładowo przy druku odbitki 10×15, obrazek musi mieć rozmiar 10,2 x 15,2 cm oraz rozdzielczość 300 ppi. Będzie to plik o wielkości ok. 6,5 MB.

Wszystkie parametry plików zostały podane w poniższej tabeli :

format szerokość [mm] wysokość [mm] szerokość [px] wysokość [px]
10×15 102 152 1205 1795
13×18 127 178 1500 2102
15×21 152 210 1795 2480
21×30 210 305 2480 3602

 

Chcę zamówić kwadratowe zdjęcie w formacie 21×21 – jak to zrobić ?

Wystarczy, że wybierzesz format 21×30 i kadrowanie – dopasowanie (pełny kadr). Otrzymasz wtedy odbitki 21×30 z obrazem 21×21 pośrodku i białymi paskami po przeciwległych bokach.

 

Zamówiłem zdjęcia, które przygotowałem wg wytycznych ze strony, jednak napisy, które dodałem na zdjęciach są poprzycinane – co mam zrobić, aby uniknąć takiego efektu ?

Zawsze, niezależnie od parametrów pliku i metody kadrowania, należy przewidzieć zapas na tzw. spady – ok.2 mm z każdej strony.Spady to obszar, który może zostać obcięty przy naświetlaniu. Generalnie; napis warto zrobić co najmniej 3mm od brzegu kadru.

 

Chcę zamówić zdjęcia z biała ramką dookoła- czy mam ja sam przygotować?

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy przy zamawianiu odbitek wybrać opcje biała ramka. Ma ona 4-5mm szerokości. Nie należy samemu przygotowywać ramki np. 2mm, ponieważ znajduje się ona w obszarze spadów.

 

Chcę uzyskać jak najlepszą jakość – czy konwertując plik RAW powinienem użyć przestrzeni Adobe RGB ?

Nie ma takiej potrzeby. Nasza maszyna do druku odbitek do formatu 20×30 drukuje w przestrzeni barwnej zbliżonej do sRGB ,a przestrzeń Adobe RGB jest poza zakresem tego urządzenia. Jedynie w przypadku zamówień na powiększenia większe od 20×30 pliki mogą  być w AdobeRGB, gdyż nasza maszyna do druku wielkoformatowego potrafi wykorzystać i drukować w tej przestrzeni.

 

Mam aparat, który generuje pliki 10 megapikseli – jakie największe powiększenie mogę wykonać ?

Można to sprawdzić poprzez swoje system zamówień on-line. Po wybraniu pliku oraz formatu, jaki chcesz z niego uzyskać, nad miniaturką pojawi się informacja, czy jakość jest wystarczająca oraz z jaką rozdzielczością dane zdjęcie będzie wydrukowane.

Generalnie idealną jakość uzyskuje się, jeśli plik po przeliczeniu wymiarów w pixelach na centymetry będzie miał rozdzielczość 300 pixeli na cal (ppi) – np. 21 x 29,7 cm w 300ppi.

Jeśli wykonujesz duże formaty i są one oglądane z większej odległości, wystarcza dużo mniejsza rozdzielczość.

 

Chcę uzyskać odbitkę w super jakości – czy jeśli przygotuję plik w rozdzielczości 600 ppi otrzymam lepsze zdjęcie ?

Nie ma takiej potrzeby. Jakość i liczba szczegółów będzie dokładnie taka sama, jak w przypadku pliku w 300 ppi, a jego wielkość będzie niepotrzebnie zawyżona.

 

Dlaczego moje zdjęcia są obcięte?

Przy zamawianiu zdjęć należy zwrócić uwagę na to czy proporcje wywoływanego pliku są zgodne z proporcjami wybranego formatu papieru. Aby uniknąć obcięcia kadru przy nieodpowiednio dobranych proporcjach należy wybrać odpowiedni sposób kadrowania.

Sposób kadrowania zdjęcia to metoda stosowana w celu dopasowania formatu zdjęcia do wybranego formatu odbitki, w przypadku gdy proporcje cyfrowego zdjęcia są inne niż proporcje papieru fotograficznego.

Dostępne są dwa rodzaje kadrowania:

  1. Wypełnienie (bez ramki) – Jest to najczęściej stosowana metoda kadrowania. Obraz jest tak dopasowywany, aby zapełnić cały format papieru. Może się to wiązać z obcięciem brzegów kadru o innych proporcjach niż format kartki.
  2. Dopasowanie (pełny kadr) – W tym przypadku obraz jest tak umieszczany na papierze, aby nic z kadru nie uległo obcięciu. Wiąże się to (gdy proporcje obrazka są inne niż papieru) z powstaniem białych marginesów po przeciwległych bokach zdjęcia

W obydwu powyższych przypadkach proporcje zdjęcia pozostają bez zmian. Nie ma więc możliwości, był obraz został zniekształcony.

zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Pokazują one zakres naszych możliwości oraz jakość, którą możemy Państwu zaoferować.

poradnik jak przygotować materiały

W związku z bardzo dużymi możliwościami, które oferujemy naszym Kliento, przygotowaliśmy mini poradnik, tak by przygotowanie materiałów było łatwe i przyjemne.

Tarnowskie Góry

na starych zdjęciach

Własny projekt

prześlij pliki do druku

ul. Krakowska 2, 42-600 Tarnowskie Góry, telefon:(32) 791 234 888 biuro@wramach.pl - all rights reserved © 2015 www.wramach.pl
made by station75.com